Skip to main content

 cute christmas tree copy

 

GALLERI

Juleskovløb 3

DiplomDeltagerliste / TiderRuter

Lad os løbe/gå julen i møde, og få plads til lidt ekstra.

Efter løbet vil der være hygge med gløgg, æbleskiver mm.

Vi løber efter gældende regler fra klub 100 og DHK. 

Dato:
Lørdag den 9. december 2023 ved Frøslevlejren B80.

 Medaljelogo juleløb 9 dec 2023

Tilmelding:
Tilmelding til Kim Pedersen

Pris:
DKK 75,00 incl. medalje

Sidste tilmelding:
Fredag den 1. december 2023

Betaling:
MobilePay Kim Pedersen 20458907 

Sted:
Der løbes på grus - skovveje, rundt i Frøslev plantage. 

Mødested:
B80 Ved Frøslev Lejren 6330 Padborg

B80 lige før du kommer til Frøslev LejrenGummimus original gron bluse uden baggrund

Start Tider:
Kl. 09:00 Helmarathon løb
Kl. 09:00 21,1 km gå
Kl. 11:00 Halvmarathon løb
Kl. 11:00 10 km gå
kl. 12:00 10 km løb
kl. 12:00 5 km løb

Statstider kan ikke rykkes. 

Depot:
Ved B80.

Ønsker du noget specielt til dit løb, medbringes det selv.
Ellers er alt hvad du behøver. 

Bad/omklædning:
Der er mulighed for omklædning og bad. 

Parkering:
Parkering foregår på den store P-plads lige efter Barak 80, der er skilte. 

Distancer løb:
42 km - 21 km - 10 km - 5 km.

Distancer gå:
Er der tilslutning/opbakning, er der også mulighed for 21 km - 10 km - 5 km. 

Løbet har en rute på:
10,6 km (runde) til hhv. halv- og helmarathon
5 km (runde) til hhv. 5- og 10 km

Alle ruter er skilte eller mærket med pile i jorden. 

Så håber jeg vi kommer i mål på nogenlunde sammen tid, kan hygge bagefter og ønske god jul.

Hilsen
Kim Pedersen 

Diplom:

Medaljelogo juleløb 9 dec 2023

Deltagerliste / Tider:

Marathon:

André x
Christian Hamann x
Claus Sørensen x
Finn Jacobsen x
Jesper Steen Olsen x
Jytte Jacobsen x
Karen Bente Holmgaard x
Kathrine x
Kim Aabeløe x
Lars Sørensen x
Matias Mostrup x
Ole olsen x
Riena Kjær Rasmussen x
Simon Bjørn  x
   
   
   
   
   

Halvmarathon:

Allan Christensen x
Anna Lauritzen x
Anne Marie Horbo x
Bente Hansen x
Bjarke Herman Christiansen x
Bo Kjems  
Christina Møller x
Camilla Dam Storm Andersen x
Conrad Kurtmann x
Dennis Kirkegaard x
Dorit Høgh x
Elodie Valina Karlsen x
Eicke Warncke x
Elin Moldt x
Frederik Svendsen x
Gerda Damgaard Christensen x
Gitte Jensen x
Hanne Lau Rasmussen x
Hans E Hyammer x
Hedvig Mathinus x
Heidi Hald x
Helle Aatofte Rasmussen x
Inga Becke x
Jacob Kurtmann x
Jan Lundsgaard x
Rikki Laursen x
Jerker Brunn x
Jette Kirkegaard x
John Müller x
Jonas Jørgensen x
Kate Vargos x
Kim Hanisch x
Kim Pedersen x
Kirsten Boyer x
Lene Callesen x
Lene Falk Nielsen x
Liss Holck x
Mariea Kjær Meyhoff x
Morten Olesen x
Niels Rossen x
Per Clausen x
Pernille Hansen x
Pia Holst x
Rikki Laursen x
Rudi Möller x
Tanja Herum x
Tina Moss Rasmussen x
Thomans Lund x
Thor Zachariassen x
Thomas Willert x
Vibeke Skjøth Handke x
   
   
   
   
   

Løb 10 km:

Aksel Skibsted x
Asbjørn Ægidius x
Bente S. Raabjerg x
Birgit Holdesen x
Brian Raabjerg x
Christa L. Petersen x
Dorota Olesen x
Gitte Petersen x
Joan Walter x
Louise F Christensen x
Marie Andresen x
Mimi ludvigsen 10,6 x
Monika Petersen x
   
   
   
   
   
   
   
   
   

Løb 5 km:

Alice Nielsen x
Helle w Elmholdt x
Jeff Beck x
Jørn Nissen Petersen x
Kirsten B Petersen x
Klaus K. Jensen x
Lone W Elmholdt x
   
   
   
   
   

Gå 5 eller 10 km:

Rikke Petersen gå 10 km
   
   
   

 

Ruter til dagens løb

5 og 10 km 

halv og helmarathon